Тема: А.Бабенко.
«Прийшла зима біловолоса»
Мета: вчити учнів бачити й розуміти прекрасне в природі,
поезії; за допомогою художніх засобів поглибити уявлення учнів про найхарактерніші
ознаки зими; розвивати зв’язне мовлення, інтерес до читання; виховувати любов
до рідної природи, бажання оберігати її.
Обладнання до уроку: Мультимедійна дошка, презентація до уроку.
Хід уроку
I.
Організаційний момент
1.Автотренінг
2.Девіз уроку
II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
Над якою темою
ми будемо працювати, ви дізнаєтесь, коли уважно прочитаєте вірш.
Сіюсь,
сіюсь,
Ніби
з сита,
І
земля вже
гарно
вдіта.
Л.
Куліш-Зіньків
— Яке слово є відгадкою? Яка пора року може похвалитися
цим явищем?
—
Отже, тема уроку — «Прийшла зима біловолоса». Сьогодні ми
будемо читати вірш про зиму А.Бабенка
«Прийшла зима біловолоса».
II.
Основна частина.
1.
Розчитування
2. Вправи на дихання
3. Первинне ознайомлення з текстом
4. Словникова робота
Чи всі слова в тексті вірша зрозумілі?
5. Види читання:
а) мовчазне читання;
б) виразне читання;
в) читання «диктором»
6. Гра «Фотооко»
7. Фізкультхвилинка
Хвилинки релаксації
— Зима надихала на творчість не тільки поетів, а й
композиторів. Послухайте, яку мелодію наспівала зима італійському композитору Антоніо
Вівальді. (Цикл «Пори року»)
— Яку картину зимової природи уявили?
8. Гра «Додай прикметник»
9.Це цікаво знати
10. Деформований текст (робота в парах)
11. Робота в групах.
Гра «Хто більше знайде близнюків?»
III. Домашнє завдання
1-й ряд – виразне читання
2 –й ряд - диктором
ІV. Підсумок уроку
Читання віршів про зиму, які учні
підготували самостійно
Немає коментарів:
Дописати коментар