пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Нестандартний урок математики в 3 класі



Тема: Усне та письмове додавання і віднімання двоцифрових і трицифрових чисел.

Мета: Закріплювати прийоми усного та письмового додавання і віднімання двоцифрових і трицифрових чисел. Виробляти культуру математичних записів. Розвивати логічне мислення, пам’ять, творчу активність учнів. Виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики.

Обладнання: Компютер, презентація

Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.
Привітання.
Як квіти тягнуться до сонця, так і людина тягнеться до знань.
Тому девізом нашого уроку будуть такі слова:
 

II. Мотивація навчальної діяльності
Нас чекає велика праця.
Що для роботи візьмемо в помічники?
Уважність, працелюбність, знання.
Знаю, що ви любите працювати.
І по секрету скажи, що коли ви працюєте, то схожі на одну маленьку і працелюбну комаху, що є навіть символом працелюбності в українців.

Відгадайте хто це:
.
Наша бджілка працьовита і вам принесла багато цікавих завдань
III. Актуалізація опорних учнівських знань
·        Інтерактивна гра «Мозковий штурм»
1.     Результат дії множення.
2.     У квадрата вершин
3.     В трьох трикутників кутів
4.     Лап у 4 котів?
5.     Крил у 9 синиць?
6.     Ніжок у 8 курчат?
7.     Пальців на руках шістьох?
8.     Як називається результат дії ділення?
9.     Як знайти невідомий множник?
10.                      Скільки годин у добі?
11.                      Назви чисел при діленні.
12.                      Скільки прямих можна провести через одну точку?
13.                      Назви найбільше двоцифрове число.
14.                      Найменше двоцифрове число.
15.                      Найбільше трицифрове.
·        Цікава задача.

Перший подарунок від бджілки.
У бджілки стільки очей, скільки у тебе та ще стільки, та ще півстільки, як у тебе (5).
Так, у бджілки 2 великі ока по боках голови і 3 маленькі на чолі між ними. Учені й досі не знають, для чого їй це.
Каліграфічна хвилинка
Зошит свій я відкриваю
і під нахилом кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу враз візьмусь.
Запишемо число, класна робота.
     Бджілку шанували у всі часи. Мед вважали їжею Богів. У Київській Русі відмічали свято бджілки. До речі, це було у квітні.
Фізкультхвилинка

Бджілка весело літає
І до праці закликає.
Каже: - Досить танцювати,
Час задачу розв’язати.
Задача.
   Перша бджілка пролетіла до квітки 358 м, а друга – на 256 м більше. Скільки метрів подолали дві бджілки разом?
IV. Розвиток математичних знань.
1.     Робота у парах.

Допомоги бджілки просять:
«Ми голодні, голі, босі!
Вітер ураган промчався,
Наш будинок розламався!»
Коли щось не так у вас,
Викличте негайно нас!
Наш загін «Рятівники»
Всіх треба бджілок рятувати.
Нумо вулик будувати!
Приклади:
              736-529+168=                                216+216-332=
Фізкультхвилинка

2. Робота зі підручниками (Усно)
   Знайти помилки в обчисленнях:  №495 с. 79
Накреслити фігуру за зразком і знайти периметр: с. 80 №502.
V. Підсумок уроку
Наш урок підходить до закінчення.
Згадайте, що було цікавого на цьому уроці?
Оцініть свою роботу на уроці.

   Коли ви будете згодні з твердженням, аплодуйте.
Ви працювали недостатньо старанно.
Ви працювали добре.
Ви працювали чудово.
VI. Домашнє завдання.
     Ви працювали дуже старанно, як працьовиті бджілки, тому заслуговуєте відпочинок без домашнього завдання.


Немає коментарів:

Дописати коментар